DO IT WITH PASSION!

IMG_0800255

Věřím, že cokoliv děláme bychom měli dělat s nadšením, pokud v tom chceme být dobří. Nechápu ty, kteří dělají něco jen proto, že “musí”. Pak se ptám proč? Když existuje tolik možností, jak můžeme dosáhnout našich cílů, našich snů, a teď nemluvím jen o sportu. Je to jenom o tom vybrat si tu správnou cestu. Všichni totiž stojíme na stejné startovní čáře. Vždy se zastavte a zeptejte se sami sebe, jestli je to to pravé, co vás naplňuje a co milujete. Proč bychom měli trávit život tím, co nemáme rádi, nebo dokonce tím co nesnášíme.

…Potom nežijeme, jen přežíváme…

Součástí mé trati je fitness a musím říct, že si užívám každou minutu strávenou u tohoto sportu. Miluji naprosto každý trénink a to i ten, který se nevydařil. Vždy se snažím dělat to s láskou, celým svým srdcem a jít za své limity.

K dnešnímu článku přikládám i menší fotošikanu s mým panem zadkem 😀

Hezký víkend všem Sara ♥

I believe that whatever we do should be doing with passion if we want to be good at it. I don´t understand people who do something just becaude they “have to”. Then I ask why, when there are so many options how can we achieve our targets, our dreams, and not just sport related. It is all just about choosing the right path. Actually we all stand at the same starting line. Stop and ask yourselves if you love the process. Because why would we spend our life with something we don´t like, or even hate. 

…Then we don´t live, just survive…

As for my fitness journey I enjoy every minute of going this way. I love every single training, even the one, which went bad. I always try to do it with love, with the whole heart, go to my actual limits. 

With todays post I´m photobombing you a little with ma Mr. butt 😀 

Have a lovely weekend Sara ♥

IMG_081466

IMG_0805kllo

sxs

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s